
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Phosphor Bronze |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Positions | 22 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 5.2 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21254
Ext.Price$0.21254
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21254 | $0.21254 |
| 10 | $0.16694 | $1.66940 |
| 50 | $0.14403 | $7.20150 |
| 100 | $0.12426 | $12.42600 |
| 500 | $0.11330 | $56.65000 |
| 1000 | $0.10670 | $106.70000 |
